Menu Główne


Polecamy

1a       bip2013 

Współpraca

decathlon logo 2-male

stanmir

HDE Logo

kia

logo_benefit_systems

fit_profit

OKsystem

maviarea

k8 logo

laserhouse skus zdjecie

Partnerzy Medialni

Dziennik-zachodni1

gazeta_mikoowska

radio_expres

logotyp

nasza_gazeta

echo logo nowe

naszemiasto-logotyp

POLSKIE Maratony.PL

Polityka prywatności

Strona koszysta z plików cookies w celu realizacji usług. Więcej informacji na ten temat mozna znaleźć tutaj. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Nasze Galerie

Kanał YouTube

kanalyyoutubeogieldzie

Uczestnictwo

MsiT2014

BBL

stmig

polska_biega

polska_na_rowery

czwartki

family_cup

Partnerzy

aks-mikolow

orzel-mokre

lks45 bujaków

ks-kamionka

strazak-mikolow

burza

kkp mikołów

01 biegaton logo 2417x2441 1267x1280

logo SP 3

Jezdzcy2013

kong sao

satori1

akro gym mikołów

Logomakr RG Mikołów

MCK Mikołów

śob

Licznik wizyt

1989311
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
45
260
2318
8272
10188

Szukaj

Aktualności

Pumptrack w Mikołowie!

Pumptrack Mikołów
MOSiR w Mikołowie w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Zaprojektowanie i budowa toru rowerowego typu Pumptrack przy ul. Grażyńskiego w Mikołowie” zawarł umowę na opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowę toru rowerowego wraz z elementami małej architektury w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Celem przedsięwzięcia jest rozszerzenie infrastruktury wypoczynku i rekreacji w zakresie innowacyjnej infrastruktury rowerowej wpływającej na powiększenie walorów turystyczno rekreacyjnych Gminy Mikołów.

Zaprojektowany i wykonany wg koncepcji tor posiadać będzie konstrukcję ziemną o nawierzchni bitumicznej o parametrach pozwalających na rozpędzanie i utrzymywania prędkości jazdy bez konieczności pedałowania. Rozmiar toru to ok. 213 mb toru jezdnego z wydzieleniem i podziałem na tor „A” – z przeznaczeniem do korzystania dla dzieci o długości ok. 50 mb toru jezdnego i tor „B” – z przeznaczeniem do korzystania dla młodzieży i osób uprawiających sporty rowerowe na wyższym poziomie zaawansowania, niezależnie od wieku o długości ok. 163 mb toru. Projektowane tory posiadać będą przeszkody „muldy” napędzające o różnych wysokościach, „bandy” - zakręty o właściwie dobranych parametrach oraz układ pasm jezdnych
umożliwiających skręcanie w obie strony (w prawo i lewo) bez konieczności zmiany kierunku jazdy. Kształt, konstrukcja i wykonania toru zapewniać będą możliwość bezpiecznego opuszczania pasma toru a w najwyższych punktach zakrętów zastosowane zostanie oznakowanie wizyjne, informujące o zbliżaniu się do krawędzi pasa jezdnego. Dodatkowo wykonany zostanie plac wypoczynkowy zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie toru jezdnego i dający wgląd w cały przebieg toru oraz fragmenty chodnika nawiązującego do istniejących ciągów pieszych. Dodatkowo plac wyposażony zostanie w kosze na śmieciu, ławki, stojaki na rowery oraz doposażony w niezbędny regulamin obiektu. Zaplanowano również uzupełnienie monitoringu w obszarze projektowanego toru rowerowego poprzez rozbudowę istniejącego systemu monitoringu zlokalizowanego na terenie Kompleksu Sportowo Rekreacyjnego Orlik przy ul. Grażyńskiego.
Koszt inwestycji: 289 000 zł
Termin realizacji: sierpień 2018 roku