Menu Główne


Polecamy

1a       bip2013 

Współpraca

decathlon logo 2-male

stanmir

HDE Logo

kia

logo_benefit_systems

fit_profit

OKsystem

maviarea

k8 logo

laserhouse skus zdjecie

Partnerzy Medialni

Dziennik-zachodni1

gazeta_mikoowska

radio_expres

logotyp

nasza_gazeta

echo logo nowe

naszemiasto-logotyp

POLSKIE Maratony.PL

Polityka prywatności

Strona koszysta z plików cookies w celu realizacji usług. Więcej informacji na ten temat mozna znaleźć tutaj. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Nasze Galerie

Kanał YouTube

kanalyyoutubeogieldzie

Uczestnictwo

MsiT2014

BBL

stmig

polska_biega

polska_na_rowery

czwartki

family_cup

Partnerzy

aks-mikolow

orzel-mokre

lks45 bujaków

ks-kamionka

strazak-mikolow

burza

kkp mikołów

01 biegaton logo 2417x2441 1267x1280

logo SP 3

Jezdzcy2013

kong sao

satori1

akro gym mikołów

Logomakr RG Mikołów

MCK Mikołów

śob

Licznik wizyt

1976083
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
98
280
378
5232
15337

Szukaj

Aktualności

Dwa Złote Medale Trójboistów na Mistrzostwach Polski

trojboj_silowy1

Duży sukces odnieśli reprezentanci MOSiR Mikołów podczas odbywających się w dniach 25-27.03.2011r. w Warszawie Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów do lat 18 i 23 w Trójboju Siłowym. Marzena Piter i Krzysztof Wierzbicki  wywalczyli tytuły Mistrzów Polski Juniorów do lat 23.

 

 

Jako pierwsza wystąpiła na pomoście Marzena Piter w kategorii wagowej 72 kg do lat 23. Marzena aktualna wicemistrzyni Europy i  mistrzyni Polski juniorek do lat 23 z zeszłego roku nie dała żadnych szans swoim rywalkom, chociaż w swojej kategorii miała za przeciwniczkę Agatę Sędziak z Kobry Jass Kościan aktualną Mistrzynię Polski seniorek i Annę Ślusarczyk także z Kościana zeszłoroczną wicemistrzynię Polski, ale w kategorii 67,5 kg. Już w  pierwszej konkurencji trójboju, w przysiadzie zawodniczka rozpoczęła od 180 kg,  czyli od 5 kg więcej niż wynosił limit rekordu Polski Juniorek do lat 23 i to podejście zalicza bezbłędnie. W drugim zgłasza o 7,5 kg więcej i podejście podobnie jak pierwsze zaliczał bardzo ładnie technicznie jednogłośnym werdyktem sędziów poprawiając ponownie rekord Polski nie tylko juniorek do lat 23, ale także seniorek. W trzecim zwiększa ciężar na 192,5 kg i ponownie zalicza ten ciężar jednogłośną decyzją sędziów ustanawiając nowy rekord Polski w przysiadzie juniorek do lat 23 oraz seniorek W wyciskaniu sztangi leżąc Marzena rozpoczyna od ciężaru 85kg i zalicza to podejście bardzo lekko. W drugim 90,5 kg poprawiając rekord Polski Juniorek do lat 23 i ostatecznie w trzecim podejściu zalicza 92,5 kg ustanawiając oczywiście nowy rekord Polski juniorek do lat 23. W martwym ciągu już w pierwszym podejściu zadysponowała na sztangę 180 kg, aż o 17,5 kg więcej od limitu rekordu Polski juniorek do lat 23 i seniorek i zalicza ten ciężar bez większych problemów. Podejście drugie do 190 kg zawodniczka także zalicza. W trzecim podejściu zadysponowała na sztangę 195 kg i to podejście nie zalicza. Marzena zwyciężyła uzyskując ostatecznie w trójboju 475 kg poprawiając rekord Polski juniorek do lat 23 w trójboju aż o 67,5 kg i rekord Polski seniorek o 52,5 kg.

To nie koniec sukcesu tej zawodniczki w klasyfikacji open została najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski osiągając w punktacji Wilks’a aż 475,38 pkt.

Podczas Mistrzostw Polski Marzena otrzymała z rąk wiceprezesa Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego Marka Kruszewskiego Dyplom Ministra Sportu Adama Giersza  za wybitne osiągnięcia sportowe a przede wszystkim za srebrny medal wywalczony na Mistrzostwach Europy w Hamar/ Norwegia a także dyplom PZKFiTS  z okazji 20-lecia PZKFiTS za wybitne osiągnięcia sportowe.

Drugim reprezentantem MOSiR Mikołów, który stanął na najwyższym podium to Krzysztof Wierzbicki startujący w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej do 83 kg. Przypomnę, iż  Krzysztof jest rekordzistą Świata w martwym ciągu do lat 18, gdzie dwa lata temu podczas Mistrzostw Polski Juniorów do lat 18 także w Warszawie zaliczył 301 kg w kategorii wagowej 82,5 kg. Krzysiek mimo iż ostatniego dnia przed startem zbijał wagę mając 1,5 kg nadwagi, to mimo tego w dniu startu był w wysokiej formie. Rozpoczął przysiady od 270 kg i zalicza ten ciężar bardzo lekko podobnie jak drugie podejście do 280 kg i trzecie do 290 kg. Wszystkie podejścia Krzyśka zostały zaliczone jednogłośnie przez sędziów. Swój start w wyciskaniu leżąc zaczyna od 170 kg i zalicza ten ciężar. Następne podejścia do 175 oraz do 180 kg, także zostają  zaliczone. W swojej najsilniejszej  koronnej konkurencji  w martwym ciągu nie daje żadnych szans swoim rywalom  zaczynając od 325 kg, czyli o 37,5 kg więcej niż wynosił limit rekordu Polski juniorów do lat 23 i o 17,5 kg więcej od limitu rekordu Polski seniorów. Podejście to wykonuje bezbłędnie z lekkim zapasem. W drugim podejście Krzysiek zgłasza 333 kg co jest wynikiem lepszym od rekordu świata juniorów do lat 23 i niestety małe błędy techniczne nie pozwoliły zaliczyć tego ciężaru. Trzecie podejście przy pełnej koncentracji zawodnika do tego samego ciężary zostaje już wykonane bezbłędnie i Krzysiek zalicza 333 kg co jest wynikiem lepszym od limitu rekordu Świata juniorów do lat 23, ale niestety przepisy od tego roku się zmieniły i  nie możemy poprawiać rekordów  Europy czy Świata na zawodach krajowych. Tak wiec Krzysiek ustanawia nowy rekord Polski juniorów do lat 23 i seniorów w martwym ciągu a także w całym trójboju siłowym uzyskując 803 kg .

W kategorii open nie dał żadnych szans swoim rywalom wygrywając zdecydowanie i z dość duża przewaga punktową nad pozostałymi zawodnikami uzyskując ostatecznie w punktacji Wilks’a 537,5282 pkt.

Zarówno Marzena jak i Krzysiek zakwalifikowali się do Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorów do lat 23 w Trójboju Siłowym, które odbędą się w dniach 07-11 czerwiec  Northumberland (Wielka Brytania).

Grzegorz Leski

GALERIA