Menu Główne


Polecamy

1a       bip2013 

Współpraca

decathlon logo 2-male

stanmir

kia

logo_benefit_systems

fit_profit

OKsystem

maviarea

forma i siła

laserhouse skus zdjecie

Partnerzy Medialni

Dziennik-zachodni1

gazeta_mikoowska

radio_expres

logotyp moj mikolow

nasza_gazeta

echo logo nowe

naszemiasto-logotyp

POLSKIE Maratony.PL

Polityka prywatności

Strona koszysta z plików cookies w celu realizacji usług. Więcej informacji na ten temat mozna znaleźć tutaj. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Nasze Galerie

Kanał YouTube

kanalyyoutubeogieldzie

Uczestnictwo

misterstwo sportu 2020 logo

BBL

stmig

polska_biega

polska_na_rowery

czwartki

family_cup

Partnerzy

aks-mikolow

orzel-mokre

lks45 bujaków

ks-kamionka

strazak-mikolow

burza

kkp mikołów

01 biegaton logo 2417x2441 1267x1280

logo SP 3

Jezdzcy2013

kong sao

satori1

akro gym mikołów

Logomakr RG Mikołów

MCK Mikołów

śob

Licznik wizyt

2127723
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Ten miesiąc
Zeszły miesiąc
31
227
5382
471
15825

Szukaj

Hala sportowa Mikołów

  halamosir
Kontakt
43-190 Mikołów
ul.Bandurskiego 1a
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Hala sportowa MOSiR  jest nowoczesnym obiektem sportowym  w skład  którego  wchodzą hala sportowa, sala gimnastyczna oraz sala lustrzana przystosowana do zajęć z gimnastyki korekcyjnej z zapleczem 7 szatni w tym dla niepełnosprawnych spełniających wszelkie standardy bezpieczeństwa.
Na hali sportowej zamontowano dwie kurtyny grodzące, umożliwiające podział na 3 boiska treningowe przystosowane do gry w siatkówkę i koszykówkę. Hala wyposażona jest w nowoczesną tablicę wyników oraz telebim.
Boisko sportowe hali ma wymiary 44x25 m,  przystosowane jest do gier zespołowych i wyposażone w łatwo montowany lekki osprzęt. Płyta boiska posiada podłogę sportową z drewnianych paneli podłogowych JUNCKERS ułożonych na drewnianych legarach.
Hala sportowa  posiada widownię stałą na 315 miejsc i 4 rzędową trybuną wysuwaną na 266 miejsc siedzących dostępnych z poziomu płyty boiska.
W skład obiektu wchodzą  także  sala lustrzana do ćwiczeń korekcyjnych o powierzchni użytkowej 80 mwyposażona   w lustra, poręcze, drabinki i sprzęt rehabilitacyjny oraz sala gimnastyczna wyłożona drewnianym parkietem o powierzchni użytkowej 265 m2.
 
Charakterystyka obiektu:
  • pow. zabudowy hali  sportowej zapleczem -  2.169,47 m2
  • pow. zabudowy sali gimnastycznej – 465 m2
  • pow. użytkowa  hali  sportowej  z  zapleczem – 2795,86 m2
  • kubatura  hali  sportowej  -  21.683,97 m
  • wysokość hali sportowej  - 11,5 m
  • wysokość sali gimnastycznej – 6 m
W poziomie parteru przewidziano wejście główne, hall, portiernię i klatkę schodową, a także pom. sanitarne w tym dla niepełnosprawnych i szatnię.
Z hallu wejście na halę sportową, do pomieszczenia dla trenerów i sędziów oraz wejście do strefy zaplecza hali sportowej. Tam zaprojektowano 4 sekcje mieszczące szatnie, umywalnie i w.c. każda dla ok. 22  zawodników. Osobną szatnię i łazienkę z w.c. dla osób niepełnosprawnych.
Po drugiej stronie korytarza w tej strefie, pod widownią pomieszczenia magazynowe na drobny sprzęt sportowy i punkt medyczny. Z tej strefy także wejście na halę sportową i klatkę schodową ewakuacyjną z wyjściem na zewnątrz. Poziom parteru połączony jest poprzez łącznik z salą gimnastyczną ze Szkołą Podstawową . Z  hali sportowej dostępne jest pomieszczenie magazynu sprzętu sportowego wielkowymiarowego. Z tego magazynu bezpośrednie wyjście na zewnątrz budynku szerokimi drzwiami-roletą celem zapewnienia zaopatrzenia z tej strony oraz dodatkowymi drzwiami ewakuacyjnymi bezpośrednio z hali w przypadku organizowania imprez kulturalnych. 
Na poziomie piętra zaprojektowano drugi hall rekreacyjny z bufetem-kioskiem  Z hallu wejście do korytarza, z którego jedna strona otwarta jest bezpośrednio na widownię. Druga strona korytarza mieści wejście do pom. sanitarnych dla publiczności, do pom. wentylatorni oraz do sali lustrzanej przystosowanej do prowadzenia zajęć gimnastyki korekcyjnej  i do klatki ewakuacyjnej. W poziomie piwnic pomieszczenia techniczne dostępne z klatki schodowej ewakuacyjnej - węzeł cieplny, wentylatornia, magazyn i pom. obsługi.
Przed wejściem do obiektu znajdują się dwa place postojowe po lewej i prawej dla samochodów osobowych w ilości łącznie 35 miejsc, w tym dla osób niepełnosprawnych.
Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych – wejście główne i ewakuacyjne posiadają pochylnie nieosłonięte. W poziomie parteru wprowadzono szatnię i umywalnie z w.c dla zawodników niepełnosprawnych oraz ogólnodostępne pom. sanitarne dla widzów niepełnosprawnych. Z hallu wejściowego jest bezpośrednie wejście na płytę hali sportowej, co pozwala korzystać osobom niepełnosprawnym z widowni w poziomie hali. Na parkingu znajduje się oznakowane miejsce dla samochodów osobowych osób niepełnosprawnych. 
 
Podstawowe wyposażenie stałe:
- kosze podwieszane sterowane elektronicznie
- kosze treningowe nad drabinkami
- siatki osłaniające ściany szczytowe i okna,
- rolety wewnętrzne zacieniające okna sterowane elektronicznie,
- drabinki stałe w przestrzeni między słupami pod oknami.  
 
Podstawowe wyposażenie ruchome: 
- treningowe kosze najazdowe,
- słupki do siatkówki, tenisa, kometki,
- przyrządy gimnastyczne, drążek dla kobiet i mężczyzn, równoważnia, kozioł, skrzynia.
- skocznia do skoku wzwyż
- piłki lekarskie
- piłki do gier zespołowych

- maty tatami do sportów walki. 

 

MAPA DOJAZDOWA

Z miejsca: