Logo MOSiR Mikołów
Logo BIP
Logo Mikołów Ogród Życia
Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

VII Grand Prix Mikołowa w tenisie stołowym

tenis_stol_2

W sobote 26 marca w Sali Sportowej w Paniowach zakończyło się VII Grand Prix Mikołowa w tenisie stołowym o Puchar Dyrektora MOSiR Mikołów organizowane przez Strażaka Mikołów. Zawody były VI finałową rozgrywką, podczas której podsumowano cały cykl 6 turniejów. Stroną organizacyjną zajmował się jak zawsze niezastąpiony w takich turniejach pan Kazimierz Kuchta. Zawodnicy rywalizowali między sobą w kategoriach: kobiet open, juniorów, seniorów, amatorów, weteranów i open.

KOBIETY
Pod nieobecność liderki tabeli Sabiny Wyrobek, która w tym samym czasie uczestniczyła w finale Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Brzegu Dolnym, wygrała zgodnie z oczekiwaniami ostatni turniej Anna Kurek z KU AZS Politechnika Śląska Gliwice. Kolejne miejsca w komplecie dla zawodniczek trzech mikołowskich klubów Karoliny Tabackiej, Moniki Rożek, Moniki Słowickiej i Kasi Kurpas
JUNIORZY
Dwa ostatnie mecze turnieju zadecydowały o kształcie czołowej czwórki. Szczęście uśmiechnęło się tym razem do Łukasza Bobrowskiego, który zaledwie o 2 punkty wyprzedza Daniela Rygusa. Do końca trwała także walka o brąz, i tym drugim szczęśliwcem był Dominik Szmaj który o 4 punkty wyprzedził Aleksandra Kusia.
SENIORZY
Mateusz Burkacki zwyciężając w ostatnim turnieju powrócił na fotel lidera, a taka sytuacja była spowodowana tym ze w poprzedniej rundzie Mateusz nie zagrali wyprzedził go Tomasz Paździorny, który ostatecznie zajął 2 miejsce. Jeszcze jedno zdanie o Mateuszu Burkackim, bowiem był on jako jedyny zwycięzca, który w całym cyklu nie przegrał meczu, zwyciężając w 5 turniejach.
WETERANI
Do ostatniego turnieju, z równym bilansem punktowym startowali Andrzej Adamczyk i Kazimierz Rybak, nasz zawodnik zajął w ostatnim turnieju 2 miejsce po przegranym finale z innym zawodnikiem naszego klubu Rafałem Serwatą, który zajął ostatecznie 3 msc w generalce. Najsłabszy występ w całym cyklu zanotował natomiast Kazimierz Rybak, jednak utrzymał 2 miejsce. Szanse nawet na drugie miejsce miał Grzegorz Czornik, ale niestety ten zawodnik pomylił godziny rozpoczęcia turnieju i na sali zjawił się, gdy już trwały gry półfinałowe. Jednak Grzegorz nie wyjechał z Paniów z pustymi rękami, bowiem uplasował się na 4 miejscu i otrzymał puchar.
AMATORZY
Rywalizacja rozstrzygła się dopiero po meczach półfinałowych bowiem awans do tej fazy turnieju Rafała Serwaty spowodował ze ten zawodnik zapewnił sobie końcowe zwycięstwo. Ostatni turniej wygrywa Jerzy Miśkowiec z Żor, jednak ten sukces dał mu tylko drugie miejsce z tą samą ilością punktów, co nasz zawodnik, a o wyższym miejscu zadecydował dopiero punkt regulaminu mówiący o większej ilości wyższych miejsc w poszczególnych turniejach. Brąz dla Adama Staniczka, a kolejne miejsce pod nieobecność Dawida Magrowskiego zajmuje Tadeusz Żerdziński, który minimalnie bo o 2 punkty wyprzedza Damiana Dworskiego.
OPEN
W tej kategorii na końcowe rozstrzygnięcia musieliśmy czekać do zakończenia ostatniego meczu turniejowego którego stawką było 3 miejsce. Zawodnik Sokoła Orzesze Tomasz Paździorny w tzw. małym finale musiał wygrać, żeby cieszyć się z końcowego zwycięstwa. Tradycyjnie po ciężkim boju z Kazimierzem Rybakiem gdzie zawsze wynik może być różny wygrał tym razem zawodnik reprezentujący klub naszego powiatu. Kolejne miejsca dla Mateusza Burkackiego i czołowych amatorów Rafała Serwaty i Jerzego Miśkowca

Klasyfikacja generalna

KOBIETY
1.Sabina WYROBEK – AKS Mikołów
2.Anna KUREK – KU AZS Politechnika Śląska Gliwice
3.Karolina TABACKA – AKS Mikołów
 
JUNIORZY
1.Łukasz BOBROWSKI – Spartakus Gliwice
2.Daniel RYGUS – AKS Mikołów
3.Dominik SZMAJ – Orzeł Stanica
 
SENIORZY
1.Mateusz BURKACKI – Tajfun Ligota Łabędzka
2.Tomasz PAŹDZIORNY – Sokół Orzesze
3.Daniel RYGUS – AKS Mikołów
 
WETERANI
1.Andrzej ADAMCZYK – Strażak Mikołów
2.Kazimierz RYBAK -Ogniwo Rogoźna Żory
3.Rafał SERWATA – Strażak Mikołów
 
AMATORZY
1.Rafał SERWATA – Strażak Mikołów
2.Jerzy MIŚKOWIEC – Żory
3.Adam STANICZEK – Tychy
 
OPEN
1.Tomasz PAŹDZIORNY – Sokół Orzesze
2.Mateusz BURKACKI – Tajfun Ligota Łabędzka
3.Rafał SERWATA – Strażak Mikołów

 

GALERIA

Kazimierz Kuchta