Logo BIP
Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

III Turniej Mistrzowie Białego Orlika na Stadionie Narodowym

białe orliki201524 lutego br. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się III Ogólnopolski Turniej Mistrzowie Białego Orlika, którego celem jest aktywizacja dzieci do uprawiania sportów zimowych oraz promocja aktywnego spędzania czasu. W Turnieju wzięło udział 12 drużyn z całej Polski – po dwie drużyny z Mikołowa i Elbląga oraz reprezentanci Sanoka, Płońska, Pionek, Sieciechowic, Strzegomia, Skierniewic, Malborka i Oleśnicy.

Zawody przeprowadzone były brazylijskim systemem pucharowym, a polegały na rywalizacji czteroosobowych zespołów w jak najszybszym pokonaniu testu sprawnościowego rozmieszczonego na lodowisku. Test sprawnościowy zawierał podstawowe elementy jazdy na łyżwach: jazda w przód, jazda po łuku, zatrzymanie, balans ciałem, utrzymanie równowagi.
Turniej wygrała debiutująca w Turnieju drużyna z Sanoka, na drugim miejscu uplasowali się zwycięzcy I Turnieju – drużyna z Pionek, a ostatnie miejsce na podium zajęli reprezentanci Elbląga.