Logo BIP
Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

VI Grand Prix Mikołowa w tenisie stołowym

W ubiegłą sobotę tj. 12 grudnia odbył się drugi turniej z cyklu VI Grand Prix Mikołowa w tenisie stołowym. W turnieju wzięło udział 65 zawodników i zawodniczek. Podczas turnieju zanotowano kilka niespodzianek.

W kategorii kobiet po raz drugi wygrała zawodniczka KS AZS Politechnika Śląska Anna Rusin, która pokonała Katarzynę Białowąs – Woś reprezentującą barwy LKS 45 Bujaków.
W kategorii kadetów swoją dominację potwierdził zawodnik Silesii Miechowice Mateusz Błajet, natomiast najlepszy mikołowianin Adrian Rząsa z LKS 45 Bujaków zajął 6 miejsce.
W kategorii juniorów zanotowano dużą niespodziankę ponieważ zwycięzca pierwszego turnieju Adam Dziemieszkiewiacz z KTS Lędziny zajął dopiero 8 miejsce, zwycięzcą okazał się Piotr Brożek z Woleja Ruda Śląska. W tej kategorii najlepszym mikołowianinem okazał się Daniel Rygus z Strażaka Mikołów, który zajął 5 miejsce.
W seniorach swoją bezwzględna dominację potwierdził czołowy zawodnik na Śląsku Artur Szołtysek z LKS Rój Żory, który pokonał innego 2 ligowca z Tajfuna Ligota Łabędzka Mateusza Burkackiego. Najlepszym mikołowianinem w tej kategorii był Robert Szczypta z AKS Mikołów zajmując 7 miejsce.
W kategorii weteranów zanotowano kolejną niespodziankę ponieważ zwycięzca pierwszego turnieju Rafał Serwata z Strażaka Mikołów zajął dopiero 3 miejsce a zwycięzcą okazał się zawodnik z Żor Jerzy Miśkowiec.
W kategorii Open podobnie jak w seniorach zwyciężył Artur Szołtysek, który w finale pokonał Daniela Brożka z Woleja Bielszowice. W tej kategorii najwyżej sklasyfikowanym mikołowianinem był Grzegorz Wilaszek, który zajął 6 miejsce.