Logo BIP
Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

Mistrzostwa Śląska w wyciskaniu sztangi leżąc

W Knurowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w których udział wzięło 76 zawodników w tym 19 zawodniczek.

Nie zabrakło na Mistrzostwach Śląska reprezentantów MOSiR Mikołów. Aktualna Mistrzyni Polski Juniorek do lat 23 w trójboju siłowym Marzena Piter w silnie obsadzonej kategorii wagowej open juniorek do lat 23, gdzie startowały same medalistki Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc zajęła wysokie trzecie miejsce. Marzena w pierwszym podejściu zaliczyła bez problemu 80kg. W drugim podejściu uzyskuje 87,5kg co dało zawodniczce 86,5pkt. w punktacji Wilks’a. W trzecim podejściu zawodniczka zgłosiła 92,5kg co byłoby nowym rekordem życiowym, ale niestety podejście nie zostało zaliczone.
Drugi z reprezentantów Mikołowa Krzysztof Wierzbicki Wicemistrz Polski juniorów do lat 20 w Trójboju Siłowym startując w kategorii juniorów do lat 23 open zajął czwarte miejsce przegrywając tylko z medalistami Mistrzostw Polski w wyciskaniu leżąc. Krzysiek zaliczył wszystkie trzy podejścia zaczynając od 150kg. W drugim wycisnął sztangę ważącą 160kg a w trzecim 170kg uzyskując 113,4pkt.