Logo BIP
Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

III Mistrzostwa Sołectw w piłce nożnej

W dniu 12 czerwca br. odbył się turniej finałowy III Mistrzostw Sołectw w piłce nożnej dla dzieci szkół podstawowych. Turniej odbył się na Orliku przy ul. Grażyńskiego. W tegorocznej edycji wzięły udział drużyny. LKS’45"Bujaków, KS Burza Borowa Wieś, KS Kamionka, LKS Strażak Mikołów oraz Orzeł Mokre. Turniej finałowy poprzedzały 4 eliminicje podczas, kórych drużyny zdobywały punkty rankingowe.

Turniej finałowy nie zniemił klasyfikacji po 4 turniejach i tak zwycięzką drużyną okazali się zawodnicy LKS ’45’ Bujaków, kórzy zgromadzili we wszystkich turniejach rekordową liczbę 18 punktów. Drugie miejsce zajeła drużyna KS Burza Borowa Wieś z 13 punktami a trzecie miejsce KS Kamionka z 9. Króle strzelców imprezy został Damian Wronko z 22 bramkami, najlepszym zawodnikiem zostałuznany Mateusz Witek a bramkarzem Jurek Konieczny. Drużyny zostały nagrodzone pucharami a zawodnicy medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Nagrody wręczał Burmistrz Miasta Mikołów Adam Putkowski, Przewodniczący Kultury, sportu, informacji i promocji Piotr Stencel oraz Dyrektor MOSiR Wojciech Tkacz. Turniej brał udział w ogólnopolskiej akcji "Wygraj z VISA", dzięki której zawodnicy otrzymali piłki Adidas Jabulani oraz koszulki.