Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

I Halowy Turniej Trampkarzy w Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora MOSiR

45

Hala Sportowa MOSiR w Mikołowie w ubiegłą sobotę 19 lutego gościła młodych trampkarzy rocznika 2000 podczas „I Halowego Turnieju Trampkarzy w Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora MOSiR-u. W turnieju wzięło udział 8 drużyn: Gwarek Ornontowice, MOKSiR Chrzanów, Górnik Libiąż, AKS Mikołów, MUKP Dąbrowa Górnicza, T.S. Mieszko – Piast Cieszyn, Gwiazda Ruda Śląska, Akademia Piłkarska 21 z Krakowa. Zwycięzcami okazali się młodzi zawodnicy Gwiazdy Ruda Śląska.

Oprócz klasyfikacji generalnej, prowadzona była również klasyfikacja indywidualna na najlepszego strzelca, bramkarza, zawodnika, dla zwycięzców przygotowano takie nagrody jak, piłka nożna, rękawice bramkarskie, ochraniacze bramkarskie, strój piłkarski oraz statuetki. Najlepszy zawodnik każdej z drużyn otrzymał piłkę nożną. Wszyscy zawodnicy wraz z opiekunami otrzymali również ciepły posiłek. Zawodnicy zaciekle walczyli o jak najwyższe lokaty w turnieju, już wyniki w grupach pokazały, że drużyny do ostatniego meczu walczyły o wejście do półfinałów. Również wyniku meczów z fazy pucharowej pokazały, że młodym piłkarzom bardzo zależy na jak najwyższym miejscu w turnieju. W meczu o 3 miejsce drużyna AKS Mikołów minimalnie przegrała z Górnikiem Libiąż w stosunku 2 : 3. W finale Gwiazda Ruda Śląska pewnie pokonała drużynę Akademii Piłkarskiej 21 z Krakowa. Drużyny z miejsc 1 – 3 otrzymały puchary, medale oraz dyplomy. Podczas turnieju został również zorganizowany konkurs żonglerki, w którym bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Otrębski z MOKSiR Chrzanów podbijając piłkę 95 razy. Królami strzelców z 5 trafieniami zostali Denis Sobecko z Gwiazdy Ruda Śląska i Patryk Plewka z Górnika Libiąż, najlepszym bramkarzez został Maciej Krupop z Gwiazdy Ruda Śląska a najlepszym zawodnikiem Krzysztof Iwanicki z Akademii Piłkarskiej 21 z Krakowa. Wszyscy zawodnicy wyjeżdzali z Mikołowa z uśmiechniętymi buziami i zapewnili, że na pewno węzmą udział w kolejnych mikołowskich turniejach.