Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

1 Miejsce Gminy Mikołów w Sportowym Turnieju Miast i Gmin

stmig2011

Gmina Mikołów zajęła 1 miejsce w XVII edycji „Sportowego Turnieju Miast i Gmin” oraz 9 miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej, wyniki ogłoszono w gmachu Sejmu Śląskiego. Puchary oraz dyplomy wręczył zwycięzcom wicemarszałek Województwa Śląskiego Mariusz Kleszczewski. Sportowy Turniej Miast i Gmin to coroczna, tygodniowa impreza odbywająca się w ramach Światowych Dni Sportu. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja sportu i rekreacji oraz jak najliczniejszy udział mieszkańców danej Gminy w organizowanych imprezach. Imprezy były organizowane w dniach od 26 maja do 1 czerwca br. Gmina Mikołów w roku 2009 po raz pierwszy wzięła udział w turnieju i zajęła 3 miejsce, w zeszłym roku zajęliśmy 2 miejsce a obecnie stoimy na najwyższym stopniu podium. Zwycięzcą turnieju zostaje Gmina, która zbierze najwięcej regulaminowych punktów. Punkty uzyskuje się za ilośc imprez, ilość osób biorących udział w imprezach, ilość osób biorących udziała teście Coopera oraz kwota wydatków poniesionych przez Gmine na rozwój sportu i rekreacji.

Wyniki Województwa Śląskiego

Wyniki Ogólnopolskie

Serdeczne podziękowanie kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do zwycięstwa w tegorocznej edycji: