Logo MOSiR Mikołów
Logo BIP
Logo Mikołów Ogród Życia
Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

II Międzynarodowe wyścigi psich zaprzęgów

psy

W ubiegłą sobotę i niedzielę (19 i 20 listopad) na terenach leśnych dzielnicy Kamionki rywalizowali miedzy sobą uczestnicy II Międzynarodowych wyścigów psich zaprzęgów pod patronatem Burmistrza Miasta Mikołowa. Zawodnicy rywalizowali między sobą w Pucharze Świata IFSS, Pucharze Polski PZSPZ oraz Pucharze Samoyeda. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji imprezy oraz sponsorów. Szczegółowe informacje, wyniki oraz galeria z imprezy zanajdują się tutaj.


W najciekawszych konkurencjach zwyciężyli

Klasa – A

1.Stiepan Krkoska – Czechy (aktualny Mistrz Świata)

2.Zdenek Kurka – Czechy

3.Damian Reszka -Polska

Klasa B1

1.Stiepan Krkoska -Czechy

2.Kamil Kunert -Polska

Klasa B2

1.Józek Świniarski -Polska

2.Zbyszek Heczko – Czechy

Klasa C1

1.Krystian Rakocy -Polska

2.Darek Stawicki -Polska

3.Jana Zemcakowa – Słowacja

4.Michal Kuvik -Słowacja

Klasa Do

1.Grzegorz Hachoł -Polska

2.Joanna Wiśniweska -Polska

Klasa D2

1.Zbyszek Heczko – Czechy

2.Agnieszka Błach – Polska (Brązowa medalistka ME)

Klasa CCK

1.Weronika Jurek – Polska

2.Małgorzata porc – Polska

Klasa CCM

1.Krzysztof Paluch – Polska (Vice Mistrz Świata)

2.Robert Mrózek

Klasa BJK

1.Jolanta Kałat -Polska (Mistrzyni Europy2010)

2.Agnieszka Jarecka -Polska (Mistrzyni Europy 2011)

5. Ilze Dombrovska -Łotwa

Klasa BJM

1.Grzegorz Liszka -Polska (Vice Mistrz Świata)

2.Michał Świderski

7.Martins Kristons – Łotwa

W konkurencji pokazowej OPEN swoje zaprzęgi zaprezentowali Grzegorz Burzyński  (Mistrz Europy 2010)-z 14 psami  i Krzysztof Janecki II vice Mistrz Europy 2008) z 11 psami.

 

W sumie wystartowało ponad 130 załóg z 5 krajów i ok. 450 psów wszystich ras zaprzęgowych.

W najciekawszych konkurencjach zwyciężyli

Klasa – A

1.Stiepan Krkoska – Czechy (aktualny Mistrz Świata)

2.Zdenek Kurka – Czechy

3.Damian Reszka -Polska

Klasa B1

1.Stiepan Krkoska -Czechy

2.Kamil Kunert -Polska

Klasa B2

1.Józek Świniarski -Polska

2.Zbyszek Heczko – Czechy

Klasa C1

1.Krystian Rakocy -Polska

2.Darek Stawicki -Polska

3.Jana Zemcakowa – Słowacja

4.Michal Kuvik -Słowacja

Klasa Do

1.Grzegorz Hachoł -Polska

2.Joanna Wiśniweska -Polska

Klasa D2

1.Zbyszek Heczko – Czechy

2.Agnieszka Błach – Polska (Brązowa medalistka ME)

Klasa CCK

1.Weronika Jurek – Polska

2.Małgorzata porc – Polska

Klasa CCM

1.Krzysztof Paluch – Polska (Vice Mistrz Świata)

2.Robert Mrózek

Klasa BJK

1.Jolanta Kałat -Polska (Mistrzyni Europy2010)

2.Agnieszka Jarecka -Polska (Mistrzyni Europy 2011)

5. Ilze Dombrovska -Łotwa

Klasa BJM

1.Grzegorz Liszka -Polska (Vice Mistrz Świata)

2.Michał Świderski

7.Martins Kristons – Łotwa

W konkurencji pokazowej OPEN swoje zaprzęgi zaprezentowali Grzegorz Burzyński  (Mistrz Europy 2010)-z 14 psami

i Krzysztof Janecki II vice Mistrz Europy 2008) z 11 psami.

W sumie wystartowało ponad 130 załóg z 5 krajów i ok. 450 psów wszystich ras zaprzęgowych.

Krzysztof Janecki -Współorganizator