Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

Turniej Mini Piłki Nożnej – GETBOL

getbol2012

W sobotę 23 czerwca na Orliku 2012 przy ul. Św. Wojciecha odbył się Turniej Mini Piłki Nożnej (GETBOL) dla chłopców rocznika 1996 i młodszych. Getbol oparty jest na grze piłką nożną, ale nie jest grą zespołową. W meczu getbola udział biorą tylko dwie osoby, stojące naprzeciw siebie w bezkompromisowych starciach. Mecz rozgrywany jest na małym boisku na którym znajdują się dwie bardzo małe bramki. Zawodnicy muszą więc zrobić wszystko, by zapobiec utracie goli przy jednoczesnym nieustającym szturmie na bramkę przeciwnika.

W zawodach wzięło udział 12 zawodników podzielonych na 3 czteroosobowe grupy, w których każdy rozgrywał mecz z każdym do 5 bramek lub 5 minut.

Do półfinałów awansowali zwycięzcy oraz najlepszy z 2 miejsca. Tam spotkali się faworyci turnieju. W pierwszym meczu Michał Duda (r.96) pokonał Pawła Polaka (r.98), który wyszedł z 2 miejsca, 5:2 choć po 2 minutach przegrywał 0:2. W drugim półfinale spotkali się koledzy ze szkolnej ławki, Robert Badura (r.96) oraz Maciek Ślosarek (r.96). W 2 minucie przy wyniku 1:1 Robert ucierpiał przy blokowaniu strzału i niestety musiał zrezygnować z dalszej gry. Dzięki temu 3 miejsce bez wychodzenia na boisko zdobył Paweł Polak. Finał toczył się pod dyktando Maćka, który wygrał z Michałem 3:0.

Następna tego typu impreza planowana jest na koniec wakacji.