Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

II etap rozgrywek siatkarskich – młodziczki wygrywają

siat_Mlodziczki_Ks_Burza__2

Podczas trzeciego turnieju ligi młodziczek Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, który odbył się w niedzielę 28 października w Czeladzi, siatkarki KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów pokonały MCKS Czeladź i MCKiS Jaworzno. Dzięki tym zwycięstwom nasze siatkarki zapewniły sobie awans do III etapu rozgrywek w którym będą walczyć o miejsca 1-16.  W następną sobotę młodziczki rozegrają ostatni turniej w ramach II etapu, który odbędzie się w Jaworznie.

Swój ligowy mecz rozegrały również juniorki. W czwartek 25 października nasze dziewczęta udały się do Żywca, aby powalczyć o punkty z tamtejszym MKS Żywiec. Podopieczne Piotra Wajdy rozegrały bardzo zacięty mecz, który rozstrzygnął się dopiero
 w tie-breaku. Juniorki KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów ostatecznie niestety przegrały piątego seta 15:13, ale dziękujemy dziewczynom za walkę i gratulujemy wygrania pierwszych setów w lidze.

Młodzicy MOSiR Mikołów w sobotę 27 października pojechali do Częstochowy, aby rozegrać swój pierwszy turniej II etapu w walce o miejsca 1-16. Pierwszy mecz przegrali
z gospodarzami turnieju Delicpolem Norwid Częstochowa 2:0, natomiast należy nadmienić, że drużyna z Częstochowy uznawana jest za faworyta całych rozgrywek. W drugim meczu
 z MKS Banimex Będzin nasi siatkarze nawiązali bezpośrednią walkę i o zwycięstwie zadecydował dopiero tie-break. Zwycięstwo odnieśli jednak młodzi siatkarze z Będzina, ale młodzicy MOSiR Mikołów już dziś zapowiadają chęć zrewanżowania się.

WYNIKI MECZÓW:

MŁODZICZKI:

KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów – MCKS Czeladź 2:1 (20:25, 25:13, 15:17)

KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów – MCKiS Jaworzno 2:0 (25:19, 25:17)

JUNIORKI:

MKS Żywiec – KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów 2:3 (25:14, 23:25, 25:14,

15:25, 15:13)

MŁODZICY:

MOSiR Mikołów – Delicpol Norwid Częstochowa 0:2 (13:25, 8:25)

MOSiR Mikołów – MKS Banimex Będzin 1:2 (25:21, 20:25,8:15)

Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki na:

• Mecz Juniorek KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołow – MKS Bielsko- Biała

WTOREK 30 Października o godzinie 18:00 w hali MOSiR Mikołów

• Ligowy Turniej Młodzików z udziałem siatkarzy MOSiR Mikołów

SOBOTA 3 Listopada o godzinie 10:00 w hali MOSiR Mikołów

Siatkówka- mecz kadetów i juniorek

We wtorek 30 października kadeci MOSiR Mikołów udali się na mecz wyjazdowy do Jastrzębia Zdroju, aby zawalczyć o pierwsze punkty w lidze z tamtejszym KS Jastrzębie Borynia. Trener Barbara Jaszczyk niestety nie mogła skorzystać z pełnego składu z powodów zdrowotnych zawodników, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wyniku meczu. Nasi kadeci jedynie w trzecim secie nawiązali walkę i stworzyli zagrożenie dla drużyny z Jastrzębia. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy.

Juniorki KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów również we wtorek 30 października podejmowały u siebie zespół MKS Bielsko – Biała. Mecz odbył się w hali MOSiR Mikołów przy dość licznej publiczności. Spotkanie zaczęło się bardzo pomyślnie dla naszych dziewczyn – wygrały pierwszego seta 25:22. W kolejnych setach sytuacja niestety uległa zmianie i mimo ogromnej chęci zwycięstwa – nie udało się.  Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny przyjezdnej.

Kadeci :

KS Jastrzębie Borynia – MOSiR Mikołów 3:0 (25:6, 25:13, 25:23)

Juniorki:

KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów – MKS Bielsko – Biała 1:3 ( 25:22, 21:25, 9:25, 23:25)