Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

Dobry występ młodzików MOSiR Mikołów

Siat_-_modzicy_2012_fot._ukasz_Nowak

Podczas turnieju ligowego młodzików, który odbył się 8 grudnia w Hali Sportowej MOSiR, nasi młodzi siatkarze pokazali się z dobrej strony. W pierwszym meczu co prawda przegrali z KS AZS Rafako Racibórz 2:1, natomiast szybko wyciągnęli wnioski z porażki i w następnym meczu pokonali drużynę TS Volley Rybnik 2:1. Mimo jednego przegranego meczu gra naszego zespołu stała naprawdę na przyzwoitym poziomie.

Młodzicy z Mikołowa aktualnie zajmują 2 miejsce w tabeli, które jest premiowane awansem do gry o miejsca 9-12, jednak, żeby mieć pewny awans, w następnym turnieju chłopcy muszą powtórzyć zwycięstwo z drużyną z Rybnika i pokonać młodzików z Pyskowic.

MOSiR Mikołów – KS AZS Rafako Racibórz 1:2 (15:25, 25:21, 8:15)

MOSiR Mikołów – TS Volley Rybnik 2:1 (25:18, 22:25, 15:12)

Pierwsze dwa wygrane sety i jeden punkt zanotowali również kadeci MOSiR Mikołów.

Kadeci podejmowali u siebie drużynę SV MOSiR Zabrze. Był to mecz, w którym naszym zawodnikom zabrakło troszkę sportowego szczęścia. Po zaciętych czterech setach, w których obie drużyny zdobywały duża ilość punktów wszystko musiało się rozstrzygnąć w tie-breaku. Decydującego piątego seta przewagą dwóch punktów wygrali kadeci z Zabrza.

MOSiR Mikołów – SV MOSiR Zabrze 2:3 (22:25, 24:26, 25:23, 25:20, 13:15)

Nieudany występ zanotowali tym razem seniorzy MOSiR Mikołów.

Nasi siatkarze wzięli udział w turnieju siatkówki, który odbył się w Tychach. Specyficzny system rozgrywek i zła dyspozycja zawodników zadecydowała o odpadnięciu z turnieju już po pierwszym meczu, który nasi seniorzy przegrali w tie-breaku 15:13 z drużyną Votum Zabrze.

MOSiR Mikołów – Votum Zabrze 1:2

Swój mecz rozegrały również juniorki KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów.

Ich rywalem w Hali MOSiR była drużyna z Mysłowic Silesia Volley. Nasze dziewczyny niestety nie dały rady stawić czoła drużynie z Mysłowic. Jedynie trzeci set stał się zdobyczą Burzy.

KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów – Silesia Volley 2 1:3 (16:25, 12:25, 25:21, 15:25)

Już dziś zapraszamy do Hali MOSiR Mikołów w czwartek 13 grudnia o godzinie 18:00. Juniorki będą podejmować drużynę MKS Żywiec. Zapowiada się bardzo zacięty mecz, gdyż w poprzednim pojedynku do rozstrzygnięcia doszło dopiero w piątym secie.

Zapraszamy również na mecz kadetów MOSiR Mikołów z KS Jastrzębie Borynia, który odbędzie się 21 grudnia o godzinie 18:00.