Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

Inauguracja rozgrywek IV ligi siatkówki kobiet i mężczyzn

siat-seniorzy2013

W piątek 1 marca odbył się mecz o mistrzostwo IV ligi mężczyzn pomiędzy UKS Trójka Mikołów a UKS PIK Katowice II. Miło nam poinformować, że Mikołowianie wygrali 3:0 (26:24, 25:21, 25:9). W sobotę 2 marca rozgrywki w sezonie 2012/2013 rozpoczęły siatkarki  KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów. Nasze siatkarki wygrały wszystkie trzy rozgrywane w tym dniu sety w Żorach. Tylko pierwszy i trzeci set był wyrównany.

Mikołowianie wygrali 3:0 (26:24, 25:21, 25:9) . Mecz odbył się przy licznie zebranej publicznośći, której serdecznie dziękujemy za przybycie.
Kolejny mecz seniorzy UKS Trójka rozegrają na wyjeździe w Milówce 9 marca. Do Hali Sportowej MOSIR zapraszamy już w niedzielę 10 marca na godzinę 17:00. Nasz zespół będzie podejmował UKS Konopa Katowice.

Siatkarkom KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów pierwszy mecz przyszło zagrać na wyjeździe z MUKS Sari Żory.  Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu w zespole doszło do kilku zmian. Pracę z drużyną powierzono Adamowi Wodarskiemu, a z drużyną pożegnały się Beata Winkler, Olga Omozik, Michalina Knapczyk oraz Gabriela Czardybon.  Ich miejsce uzupełniły Karolina Oleś, Kinga Pientak, Małgorzata Syrzysko, Katarzyna Stawarczyk,  Agnieszka Krzyżaniak, Katarzyna Drozdek, Aneta Gawąd, Anna Strzoda z zespołu juniorek i Marcelina Jabłońska. Być może do zespołu dołączą jeszcze dwie siatkarki, które deklarują chęć gry w naszym zespole.
Inauguracyjne spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15.45 i trwało 69 minut. Nasze siatkarki wygrały wszystkie trzy rozgrywane w tym dniu sety w Żorach. Tylko pierwszy i trzeci set był do któregoś punktu wyrównany. Pozostała część meczu to dominacja dziewczyn z Mikołowa w każdym elemencie. Na szczególne pochwały zasłużyła Iwona Religa, która prawie nie myliła się w przyjęciu. Cały zespół zagrał bardzo poprawnie w obronie co pozwoliło wyprowadzać liczne kontry.
MUKS Sari Żory – KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów   0:3 (20:25, 16:25, 20:25)
KS Burza Borowa Wieś MOSiR Mikołów: Pientak, Syrzysko, Machulec, Janeczek, Bonk, Stawarczyk, Jaszczyk, Kostka, Krzyżaniak, Strzoda, Religa (L), Jabłońska (L).