Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

Rozgrywki siatkarskie

siat dz

W sobotę 27 kwietnia kadetki KS Burza Borowa Wieś wzięły udział w Międzywojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora MOSiR Łaziska Górne. Miło nam poinformować, że nasze dziewczęta zajęły III miejsce, a najlepszą zawodniczką drużyny została Karolina Masztaler. W trakcie turnieju dziewczyny pokonały MKS Andrychów 2:0 (25:19, 25:23), MOSM Tychy 2:0 (25;14, 25:19). Po zaciętej walce nieznacznie uległy zespołowi UKS Sokół Katowice 1:2 (25;17, 24:26, 16:18) i w meczu o wszystko przegrały z KPKS Halemba 0:2 (16:25, 16:25)

W niedzielne popołudnie 28 kwietnia w Hali MOSiR Mikołów odbył się pierwszy półfinałowy turniej minisiatkówki Kinder + Sport dwójek dziewcząt. W turnieju wzięło udział 12 najlepszych zespołów ze śląska, w tym UKS Trójka Mikołów. Zespół dziewczyn reprezentujących Mikołów po trzech zwycięstwach i jednej porażce z zespołami z Czechowic – Dziedzic zagwarantował sobie pierwsze miejsce w grupie i jest coraz bliżej awansu do finału śląska. Turniej rewanżowy odbędzie się 10 maja w Czechowicach. Trzymajmy kciuki za dziewczyny UKS Trójka.
Zawodniczki wywalczyły pierwsze miejsce w grupie w następującym składzie: Wiktoria Sperlich, Małgorzata Polakowska, Wiktoria Masztaler.
 Kilka godzin później w Hali MOSiR swój ostatni mecz rundy zasadniczej rozegrali zawodnicy IV Ligi. W meczu pomiędzy UKS Trójka Mikołów – TSK Zagroda Buczkowice padł wynik 3:0 (25:20, 25:21, 25:17) dla mikołowian. Dzięki wygranej bez straty seta nasi zawodnicy zapewnili sobie awans z pierwszego miejsca w tabeli do turnieju finałowego, w którym walczyć będą o wejście do III ligi. Turniej zaplanowany został na 13-15 maja.