Logo BIP
Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

KS Kamionka Mikołów zdobyła Puchar Śląska U-16

9 lutego futsal u-16 2014w Hali Sportowej MOSiR odbył się Puchar Śląska U-16 w futsalu. Turniej rozpoczął się od spotkania KS Kamionki z Wisłą Kraków – aktualnym obrońcą tytułu Mistrza Polski U-16, Kamionka rozprawiła się z Wisłą 7-1, co wzbudziło zdziwienie zgromadzonych kibiców w hali. Świetnie wyprowadzane kontry i klepki zamienione na bramki przez Dawida Błanika i Kamila Warzyboka pozwoliły Kamionce na wysoką wygraną z MP.

W kolejnym spotkaniu podopiecznych trenera Latacza zmierzyli się z Knurowem wygrywając 3-1. Bramki w tym spotkaniu to znów zasługa duetu Błanik – Warzybok. Ostatni mecz to spotkanie dwóch drużyn, które jeszcze nie przegrały: Kamionka – Gwiazda Ruda Śląska. W tym spotkaniu Kamionce wystarczał remis, aby zdobyć Puchar Śląska U-16. W początkowych minutach spotkania Gwiazda pokazała, że pewnie idzie po Puchar strzelając bramkę na 1-0. Wyrównał kilka minut później Michał Skowroński. Wynik nie zmienił się do końca 1. połowy. W II części spotkania Gwiazda podcięła skrzydła Kamionce strzelając w krótkim odstępie czasu dwie bramki. Z pomocą przyszedł Dawid Błanik strzelając dwie bramki. Gola na 3-3 zdobył na półtorej minuty przed końcem meczu i Kamionka mogła spokojnie wyczekiwać syreny końcowej.