Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

II Ogólnopolski Turniej Mistrzowie Białego Orlika

białe orliki 2014

29 marca na Warszawskim Torwarze odbył się II ogólnopolski Turniej „Mistrzowie Białego Orlika” organizowany przez Sport 7 Mariusza Czerkawskiego. Rywalizowało 18 zespołów z całej Polski, w tym aż trzy z Mikołowa, które zajęły czwarte, siódme i szesnaste miejsce. Nasza najlepsza ekipa wystąpiła w składzie: Damian Urbanowicz, Jakub Nowak, Michał Skupnik i Rafał Winiarski.

W Turnieju wzięło udział 18 drużyn z całej Polski – po trzy drużyny z Mikołowa i Elbląga, po dwie z Oleśnicy, Zgorzelca i Radzynia Podlaskiego oraz drużyny z Malborka, Mińska Mazowieckiego, Strzegomia, Pionek, Buska-Zdroju i Lublina.

Reprezentanci drużyn zostali wybrani z ok. 8000 dzieci szkół podstawowych, głównie klas IV-VI, które brały udział w zajęciach przygotowujących do Turnieju. Zawody przeprowadzone były brazylijskim systemem pucharowym, a polegały na rywalizacji czteroosobowych zespołów w jak najszybszym pokonaniu testu sprawnościowego rozmieszczonego na lodowisku.

Test sprawnościowy zawierał podstawowe elementy jazdy na łyżwach: jazda w przód, jazda po łuku, zatrzymanie, balans ciałem, utrzymanie równowagi. Sędziami byli znakomici hokeiści i byli olimpijczycy, Pan Andrzej Tkacz, Dariusz Garbocz i Wojciech Tkacz oraz najbardziej znany polski hokeista – Mariusz Czerkawski. Turniej wygrała drużyna z Malborka, a tuż za nią na drugim miejscu uplasowali się zeszłoroczni zwycięzcy – drużyna z Pionek. Ostatnie miejsce na podium zajął Elbląg. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które wręczyli im Mariusz Czerkawski oraz Mecenas Imprezy, prezes firmy CI Games – Pan Marek Tymiński.