Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

Liga Getbol – po 5 eliminacjach

getbol 2014 2

W sobotę na Orliku 2012 przy ul. Grażyńskiego zostało rozegrane piąte Grand Prix Ligi Getbol dla gimnazjalistów. W 30 stopniowym upale do gry zgłosiło się 6 osób. Zawodnicy zostali rozlosowani do dwóch trzyosobowych grup. W finale spotkali się najlepsi zawodnicy generalnej klasyfikacji, Michał Galant oraz Mateusz Plewa. Wynikiem 4:2 turniej wygrał Mateusz.

Trzecie miejsce zajął Mateusz Żuber, 4 – Dawid Paluch, 5 – Rafał Stępień, 6 – Kamil Siemczuk.
W klasyfikacji generalnej prowadzi Michał Galant – 72 pkt. Za nim Mateusz Plewa – 44 pkt, Michał Król – 34 pkt, Kamil Urbański – 28 pkt, Michał Safrański – 22 pkt.
Za 1 miejsce zwycięzca otrzymuje 16 punktów, za każdą lokate niżej 2 pkt mniej.

Do końca ligi jeszcze 4 Grand Prix.
Następny turniej zostanie rozegrany 7 czerwca o godzinie 11:00 na Orliku przy ul. Grażyńskiego.

W niedzielę o godzinie 11:00 zostało rozegrane trzecie Grand Prix Ligi Getbol dla uczniów szkół podstawowych. W zawodach wzięło udział 5 zawodników. Chłopcy grali systemem każdy z każdym. Najlepszym okazał się Radek Bobrowski, drugie miejsce zajął Filip Wiesiołek, trzecie Sebastian Taubner, czwarte Dawid Woźniak, a na piątym miejscu skończył Kacper Żuber.

Następny turniej zostanie rozegrany 8 czerwca o godzinie 11:00 na Orliku przy ul. Grażyńskiego. Zapraszamy