Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

Mistrzostwa Polski Juniorów – Daniel Macioł

bilard 2015

Mikołowski bilardzista uczeń kl. III G, gimnazjum im. Powstańców Śląskich wystartował w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych (do 16 lat) w Kielcach 28 04 – 03 05 2015 po raz ostatni. Już od przyszłego roku Daniel Macioł będzie uczestniczył w rozgrywkach w kategorii juniora 17-18 lat. Ostatni start Daniela wypadł bardzo dobrze choć pozostawił mały niedosyt. Zawodnik Nosanu Kielce zdobył komplet medali.

Macioł przyzwyczaił wszystkich do zdobywania hurtowo tytułów Mistrza Polski, tym razem dobra gra wystarczyła do zdobycia dwóch tytułów Wicemistrza Polski oraz dwóch brązowych medali. Przeciwnicy okazali się bardzo skuteczni wykorzystując każdą nadarzającą się okazję do zdobycia punktu. Wiele meczów kończyło się w decydującej partii jak chociażby finał w 9- bil pierwszego dnia mistrzostw, gdzie Daniel przegrał 6-5. Podsumowując imponujący medalowy dorobek Macioła jako juniora młodszego należy podkreślić, że mikołowski zawodnik wygrał kolejnych dwadzieścia ćwierćfinałów na przestrzeni pięciu lat, gromadząc 10 tytułów Mistrza Polski, 5 tytułów Wicemistrza Polski oraz 5 brązowych medali.
Ostatni start zaowocował powołaniem do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Austrii, które odbędą się pod koniec lipca. Mamy nadzieję, że Daniel wyciągnie wnioski z ostatniego potknięcia i jak w zeszłym roku będzie czołowym uczestnikiem mistrzostw.