Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

Ogólnopolski finał „Czwartków lekkoatletycznych”

finał czwartków

W dniach 20 – 21 czerwca na stadionie AZS w Łodzi odbył się Finał Ogólnopolski XXI edycji „Czwartków Lekkoatletycznych”. W zawodach, które nieoficjalnie traktowane są jako Mistrzostwa Polski dzieci ( klasy 3-6 szkoły podstawowej ) wzięło udział ponad 2500 zawodników, w tym 15 osobowa grupa z Mikołowa pod opieką Katarzyny Syryjczyk-Słomskiej. Prawo startu w finale ogólnopolskim mieli zawodnicy, którzy startując przez cały rok w zawodach miejskich uzyskali w swoich konkurencjach miejsca na podium.

Najlepsi z Mikołowa reprezentowali Szkołę Podstawową nr 3, Zespół Szkół nr 3 z Bujakowa i Szkołę Podstawową nr 4 z Kamionki.

Najlepiej z całej ekipy spisała się Bernadeta Porwolik ( SP 4 ), która w biegu na 600 m w swojej kategorii wiekowej zajęła 7 miejsce oraz Hanna Dec ( SP 3 ) z 14 miejscem w biegu na 300 metrów i Bednarczyk Karol ( ZS nr 3 ), który w skoku w dal uplasował się na 20 miejscu.

Najmłodszą reprezentantka naszego miasta była Magdalena Słomska ( SP 3 ), która startując na 300 metrów z zawodniczkami starszymi o 2 lata zajęła 41 miejsce zostawiając w tyle jeszcze 21 innych zawodniczek.

Pozostali zawodnicy w swoich konkurencjach zdobyli miejsca w środku stawki, co świadczy o ich wysokim poziomie i dobrze rokuje na przyszłość.