Logo MOSiR Mikołów
Logo BIP
Logo Mikołów Ogród Życia
Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

III Otwarte Mistrzostwa Świata Kong Sao – podsumowanie

kong sao 2015 1280x852
W dniach 24.10 – 25.10.2015r. w Hali Sportowej MOSiR 3 Otwarte Mistrzostwa Świata Kong Sao. W dwudniowych zawodach wzięło udział 190 zawodników z 6 krajów. W sobotę rozegrano konkurencje kata, kata z bronią, kata synchroniczne oraz walki semi contact i mix cumite wśród dzieci i juniorów. W ceremonii otwarcia zawodów wzięli udział dyrektor MOSiR Pan Wojciech Tkacz oraz burmistrz miasta Pan Stanisław Piechula.

W niedzielę rozegrano walki semi contact, mix cumite, grappling oraz open combat wśród seniorów. Konkurencje te przyciągnęły rzeszę kibiców spragnionych mocnych wrażeń. Walki open combat swoją formułą przypominają popularne MMA i odbywają się w octagonie czyli klatce. Nie obyło się bez urazów i kontuzji, ale wszystkie pojedynki rozegrane zostały zgodnie z zasadami fair play. Bardzo widowiskowa okazała się również, wprowadzona po raz pierwszy, walka semi contact między kobietą i mężczyzną. Wygrała dziewczyna Vira- Veronika Osiedlevych, która przyjechała do nas z Ukrainy.
 
Zawodnicy Stowarzyszenia Sportów i Sztuk Walki Kong Sao mogą pochwalić się wyjątkowo dobrym występem. Wspólnie zdobyli aż 35 medali.
 
Podczas mistrzostw wolontariusze z Mikołowskiego Centrum Wolontariatu w ramach akcji „Akcja Aktywacja” zbierali pieniądze dla chorej na autyzm 2-letniej dziewczynki. Zlicytowano również piłkę siatkową z autografami pierwszoligowych siatkarzy oraz pamiątkowy medal zawodów.
 
Impreza była bardzo udana za co dziękujemy MOSIR-owi, zawodnikom, trenerom i sędziom.
 
Sylwester Czarnota
 
Wyniki 3 Otwartych Mistrzostw Świata Kong Sao
Mikołów 24.10-25.10.2015
 
Konkurencja kata dziewcząt do lat 8
1 miejsce – Marta Federkiewicz
2 miejsce – Kinga Pająk
3 miejsce – Jagoda Bugla
Konkurencja kata dziewcząt do lat 10
1 miejsce – Nicola Psota
2 miejsce – Petra Korćkova
3 miejsce – Giulia Luta
Konkurencja kata dziewcząt do lat 12
1 miejsce – Natalia Wajda
2 miejsce – Nikola Berkovska
3 miejsce – Roxana Baljer
Konkurencja kata dziewcząt do lat 16
1 miejsce – Lucia Remisova
2 miejsce – Jessica Psota
3 miejsce – Justyna Wojtala
Konkurencja kata seniorki stopnie uczniowskie
1 miesjce – Ksenia Psota
2 miejsce – Natalia Południak
3 miejsce – Hanna Zielonka
Konkurencja kata seniorki stopnie mistrzowskie
1 miejsce – Florinella Ghebaur
2 miejsce – Tamara Gasparova
3 miejsce – Sabina Lacusova
Konkurencja kata chłopców do lat 10
1 miejsce – Matej Svidran
2 miejsce – Martin Mikulaś
3 miejsce – Wojciech Szwacha
Konkurencja kata chłopców do lat 12
1 miejsce – Patrik Krosccen
2 miejsce – Alesandro Codeca
3 miejsce – Martin Schultz
Konkurencja kata chłopców do lat 16
1 miejsce – Denis Filipek
2 miejsce – Mateusz Saternus
3 miejsce – Karoly Toth
Konkurencja kata seniorzy stopnie uczniowskie
1 miejsce – Mateusz Leniart
2 miejsce – Peter Chrenka
3 miejsce – Wojciech Kłysz
Konkurencja kata senoirzy stopnie mistrzowskie
1 miejsce – Tibor Fulle
2 miejsce – Lubosz Szalay
3 miejsce – Peter Żak
Konkurencja kata z bronią dziewcząt do lat 8
1 miejsce – Marta Federkiewicz
2 miejsce – Judyta Szafran
3 miejsce – Paulina Włoczyk
Konkurencja kata z bronią dziewcząt do lat 10
1 miejsce – Nikola Psota
2 miejsce – Lucie Hasmandova
3 miejsce – Katrin Ivanova
Konkurencja kata z bronią dziewcząt do lat 12
1 miejsce – Natalia Wajda
2 miejsce – Denisa Gadasova
3 miejsce – Nikola Berkovska
Konkurencja kata z bronią dziewcząt do lat 16
1 miejsce – Emilia Bulska (Kong Sao)
2 miejsce – Sandra Michno
3 miejsce – Justyna Wojtala
Konkurencja kata z bronią seniorki
1 miejsce – Vira-Veronika Osiedlevych
2 miejsce – Katarzyna Lisowicz
3 miejsce – Natalia Południak
Konkurencja kata z bronią chłopców do lat 10
1 miejsce – Paweł Miechoński
2 miejsce – Filip Walat
3 miejsce – Oskar Lech (Kong Sao)
Konkurencja kata z bronią chłopców do lat 16
1 miejsce – Denis Filipek
2 miejsce – Mateusz Saternus
3 miejsce – Karoly Toth
Konkurencja Seniorzy kata z bronią
1 miejsce – Jakub Sokół
2 miejsce – Mateusz Leniart
Konkurencja Kata synchroniczne dzieci
1 miejsce – Petra Korckova, Matej Svidran, Alessandro Codeca
2 miejsce – Michał Miechoński, Paweł Miechoński, Oliwia Wanat
3 miejsce – Judyta Szafran, Marta Federkiewicz, Filip Walat
Konkurencja Kata synchroniczne juniorzy
1 miejsce – Peter /chrenka, Lucia Remisova, Simona Żakova
2 miejsce – Aleksandra Michno, Justyna Wojtala, Sandra Michno
3 miejsce – Martin Mikulas, Martin Schultz, Martin Slesarik
Najlepszy technik kata kobiety: Florinella Ghebaur
Najlepszy technik kata mężczyźni: Tibor Fulle
Konkurencja walki semi contact dziewcząt -50 kg
1 miejsce – Jessica Psota
2 miejsce – Emilia Bulska (Kong Sao)
3 miejsce – Wiktoria Biernacka (Kong Sao)
Konkurencja walki semi contact chłopców – 45kg
1 miejsce – Igor Wiśniewski (Kong Sao)
2 miejsce – Denis Filipek
3 miejsce – Patrik Kroscen
Konkurencja walki semi contact chłopców –50kg
1 miejsce – Damian Materna
2 miejsce – Jan Vlasek
3 miejsce – Dominik Micek
Konkurencja walki semi contact chłopców – 55kg
1 miejsce – Karoly Imre
2 miejsce – Mirko Bada
3 miejsce – Markus Ciesielski (Kong Sao)
Konkurencja walki semi contact chłopców +60kg
1 miejsce – Dominik Tabor
2 miejsce – Michał Gogola
3 miejsce – Piotr Stanieczko
Konkurencja walki semi contact seniorki
1 miejsce – Yana Osiedlevych
2 miejsce – Vira-Veronika Osiedlevych
3 miejsce – Ewa Szadkowska
Konkurencja walki semi contact seniorzy -60kg
1 miejsce – Patryk Marszolik
2 miejsce –Mateusz Młynarczyk (Kong Sao)
Konkurencja walki semi contact seniorzy -65kg
1 miejsce – Michał Gryszkiewicz
2 miejsce – Marcin Hadaś (Kong Sao)
3 miejsce – Karol Draks
Konkurencja walki semi contact seniorzy -70kg
1 miejsce – Artur Fojcik (Kong Sao)
2 miejsce – Michał Sikora
3 miejsce – Michał Krajewski
Konkurencja walki semi contact seniorzy -75kg
1 miejsce – Daniel Strzemiński
2 miejsce – Michał Kropiwnicki
3 miejsce – Bence Balogh
Konkurencja walki semi contact chłopców –80kg
1 miejsce – Zbigniew Wyszyński
2 miejsce – Piotr Kostiuk
3 miejsce – Jakub Sokół
Konkurencja walki semi contact seniorzy – 85kg
1 miejsce – Patrik Piros
2 miejsce – Andrzej Owczarek
Konkurencja walki semi contact seniorzy + 90kg
1 miejsce – Igor Dechnik (Kong Sao)
2 miejsce – Dawid Drabik (Kong Sao)
3 miejsce –Michał Barański
Najlepszy technik wśród kobiet: Vira-Veronika Osiedlevych
Najlepszy technik wśród mężczyzn: Zbigniew Wyszyński
Konkurencja grappling seniorzy -65kg
1 miejsce – Kamil Kabiesz
2 miejsce – Grzegorz Wojtusiak
3 miejsce – Kamil Warzybok (Kong Sao)
Konkurencja grappling seniorzy -70kg
1 miejsce – Szymon Gibała
2 miejsce – Imre Bolori
3 miejsce – Michał Gawor
Konkurencja grappling seniorzy -78
1 miejsce –Szymon Borowski
2 miejsce – Maciej Piechula (Kong Sao)
3 miejsce – Zbigniew Wyszyński
Konkurencja grappling seniorzy -85kg
1 miejsce – Tomasz Jakubiec
2 miejsce – Paweł Kołoczek
3 miejsce – Tomasz Kaszek
Najlepszy technik w grapplingu: Szymon Borowski
Konkurencja Mix-Kumite dzieci/juniorki -35kg
1 miejsce – Kitti Baljer
2 miejsce – Roxana Baljer
3 miejsce – Matylda Klasik
Konkurencja Mix-Kumite dzieci/juniorki +40kg
1 miejsce – Julia Lis (Kong Sao)
2 miejsce – Wiktoria Handzlik
3 miejsce – Oliwia Wanat
Konkurencja Mix-Kumite dzieci/juniorki -50kg
1 miejsce – Wiktoria Biernacka (Kong Sao)
2 miejsce – Emilia Bulska (Kong Sao)
3 miejsce – Marta Pall (Kong Sao)
Konkurencja Mix-Kumite dzieci/juniorzy -25kg
1 miejsce – Paweł Miechowski
2 miejsce – Oskar Lech (Kong Sao)
3 miejsce – Kacper Guzowski
Konkurencja Mix-Kumite dzieci/juniorzy -30kg
1 miejsce – Adam Richter (Kong Sao)
2 miejsce – Kacper Krężel
3 miejsce – Kuba Gruca
Konkurencja Mix-Kumite dzieci/juniorzy -45kg
1 miejsce – Igor Wiśniewski (Kong Sao)
2 miejsce – Adrian Nalepa
3 miejsce – Patrik Kroscen
Konkurencja Mix-Kumite dzieci/juniorzy -40kg
1 miejsce – Szymon Staszkiewicz
2 miejsce – Wiktor Wyszyński
3 miejsce – Kamil Włoczyk (Kong Sao)
Konkurencja Mix-Kumite dzieci/juniorzy +40kg
1 miejsce – Patryk Lech (Kong Sao)
2 miejsce –Szymon Lebda-Wyborny
3 miejsce – Levente Toth
Konkurencja Mix-Kumite dzieci/juniorzy -50kg
1 miejsce – Damian Materna
2 miejsce – Klaudiusz Ryszka (Kong Sao)
3 miejsce – Patryk Osucha
Konkurencja Mix-Kumite dzieci/juniorzy -55kg
1 miejsce – Patryk Urban
2 miejsce – Markus Cisielski (Kong Sao)
3 miejsce – Karol Imre Toth
Konkurencja Mix-Kumite dzieci/juniorzy -60kg
1 miejsce – Arkadiusz Małek
2 miejsce – Daniel Komal
Konkurencja Mix-Kumite dzieci/juniorzy -65kg
1 miejsce – Soma Juhas
2 miejsce – Jan Kozłowski (Kong Sao)
Konkurencja Mix-Kumite seniorzy -65kg
1 miejsce – Marcin Hadaś (Kong Sao)
2 miejsce – Imre Bolori
3 miejsce – Bartosz Machnia
Konkurencja Mix-Kumite seniorzy -70kg
1 miejsce – Jakub Urbański
2 miejsce – Artur Fojcik (Kong Sao)
3 miejsce – Michał Krajewski
Konkurencja Mix-Kumite seniorzy -80kg
1 miejsce – Zbigniew Wyszyński
2 miejsce – Dawid Kajdy
3 miejsce – Maciej Piechula (Kong Sao)
Konkurencja Mix-Kumite seniorzy -90kg
1 miejsce – Marek Tarabura
2 miejsce – Patrik Piros
Konkurencja Mix-Kumite seniorzy +90kg
1 miejsce – Dawid Drabik (Kong Sao)
2 miejsce – Rafał Gliwka (Kong Sao)
3 miejsce – Michał Barański
Najlepszy technik: Jakub Urbański
Konkurencja Open Combat/MMA seniorzy -60kg
1 miejsce – Kamil Kabiesz
2 miejsce – Grzegorz Wojtusiak
Konkurencja Open Combat/MMA seniorzy -65kg
1 miejsce – Piotr Kołoczek
2 miejsce – Kamil Warzybok (Kong Sao)
3 miejsce – Łukasz Grzywacz
Konkurencja Open Combat/MMA seniorzy -70kg
1 miejsce – Dawid Kareta
2 miejsce – Artur Fojcik (Kong Sao)
Konkurencja Open Combat/MMA seniorzy -75kg
1 miejsce – Balogh Bence
2 miejsce – Galyas Imre
Konkurencja Open Combat/MMA seniorzy -83kg
1 miejsce – Wojciech Firla (Kong Sao)
2 miejsce – Piotr Macura
3 miejsce – Damian Greń
Konkurencja Open Combat/MMA seniorzy +90kg
1 miejsce – Szabolcs Felfoldi
2 miejsce – Dawid Drabik (Kong Sao)
3 miejsce – Dominik Kondziołka (Kong Sao)
Najlepszy technik: Szablocs Felfoldi