Logo BIP
Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

Mikołowianin Daniel Macioł Mistrzem Świata

bilard1Rewelacyjnie spisała się nasza reprezentacja podczas finałów mistrzostw świata juniorów w bilard – Chiny 2015. Podopieczni Piotra Kędziora zdobyli komplet trzech medali. W grupie juniorów starszych Krystian Ćwikła (Hades Poznań) wywalczył brązowy medal. W grupie juniorów młodszych rywalizację zdominowali nasi reprezentanci. Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Sząszor (Limonare Arkadia Tczew) . Złoty medal i tytuł mistrza świata wywalczył natomiast Daniel Macioł.

W wielkim finale pokonał zawodnika gospodarzy X.Zhenga 8-4. To największy sukces  tego zawodnika, który na swym koncie ma już brązowy medal tych zawodów wywalczony w ubiegłym roku oraz cztery tytuły mistrza Europy juniorów. Wielkie gratulacje dla całej naszej reprezentacji oraz trenera. Ogromne podziękowania za wkład i pracę włożoną przez lata pracy w ich rozwój należą się również trenerom klubowym, rodzicom i sponsorom. Dziękujemy za wielkie sportowe emocje  i jeszcze raz gratulujemy wspaniałych wyników .

X. Zheng                8-4 (CHN)  finał

W zawodach wzięło udział 64 zawodników ( po 32 w każdej grupie – do 16 lat, 17-19 lat ) z 23 państw całego świata.

Dodajmy, że jest to trzeci złoty medal dla Polski w finałach mistrzostw świata juniorów . Poprzednie wywalczyli Oliwia Czupryńska ( Nosan Kielce) oraz Marek Kudlik (Pino Dębica) w 2011 roku. Łącznie nasi zawodnicy wywalczyli w tych zawodach 13 medali, a od pięciu lat  zawsze wracają z mistrzostw świata z medalami.