Logo MOSiR Mikołów
Logo BIP
Logo Mikołów Ogród Życia
Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

Otwarty Puchar Europy Kong Sao 2016 – podsumowanie

16 1280x960
 
Jak co roku, koniec października to czas kiedy Stowarzyszenie Sportów i Sztuk Walki Kong Sao, przy współudziale MOSiR Mikołów organizuje międzynarodowe zawody w sztukach walki. Tym razem w Otwartym Międzynarodowym Pucharze Europy Kong Sao wzięło udział prawie 200 zawodników z Czech, Węgier, Słowacji, Ukrainy, Niemiec oraz licznych klubów z całej Polski.

Ceremonia otwarcia odbyła się 29.10.2016r. o godz. 9.00. Przed zebranymi w hali MOSiR-u wystąpiła grupa mażoretek AKCENT, z zaprzyjaźnionego MDK Ligota, a uroczyste rozpoczęcie Mistrzostw zapowiedział przybyły wiceburmistrz Mikołowa, Pan Mateusz Handel. Przedstawiciele ukraińskiego klubu Samson-Pravo wręczyli Panu Sylwestrowi Czarnocie oraz Krzysztofowi Mrozowi ordery wydane przez Ministerstwo Ukrainy z okazji 25-lecia odzyskania niepodległości. Doceniono 10-letnią, międzynarodową współprace między Stowarzyszeniem a klubem z Ukrainy. Pierwszy dzień zawodów jak zwykle był przeznaczony na tradycyjne formy kata, kata z bronią, kata synchroniczne, a także na walki w semi-contact oraz mix-kumite wśród dzieci i juniorów.
 
W niedzielę w ceremonii rozpoczęcia wzięły udział: grupa taneczna Dance hall family oraz grupa capoeira Unikar z Mikołowa. W tym dniu było już bardziej krwawo. Oprócz walk semi-contact i mix-kumite wśród seniorów rozegrano również walki w formule K-1 oraz Open-Combat (MMA). Te dwie ostatnie konkurencje rozegrano w octagonie (klatce), co spotkało się z ogromnym i żywym zainteresowaniem wśród licznie zgromadzonej publiczności.
 
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym. Wielkie podziękowania dla sędziów za kawał dobrej roboty, dla trenerów, zawodników za walki zgodne z fair play i dla wszystkich naszych darczyńców.
 
Wyniki Międzynarodowego Otwartego Pucharu Europy:
 
Kata – juniorzy do lat 10
1 miejsce- Tobias Nitmann
2 miejsce – Maksym Shumeiko
3 miejsce – Wojciech Szwacha
 
Kata – juniorzy do lat 12
1 miejsce- Dmytro Filaciuk
2 miejsce – Kacper Wojciechowski
3 miejsce -Mikulas Martin
 
Kata – juniorzy do lat 16
1 miejsce- Karoly Imre Toth
2 miejsce – Patrik Krościen
3 miejsce – Daniel Tran
 
Kata – juniorki do lat 10
1 miejsce- Kinga Pająk
2 miejsce – Jagoda Bugla
3 miejsce – Judyta Szafran
 
Kata – juniorki do lat 12
1 miejsce- Yelyzaveta Osiedlevych
2 miejsce -Nicola Psota
3 miejsce – Roxana Brajler
 
Kata – juniorki do lat 16
1 miejsce- Laura Spisakova
2 miejsce – Anna Hrytsak
3 miejsce – Saskia Seppelt
 
Kata- seniorzy stopnie uczniowskie
1 miejsce- Jakub Sokół (Kong Sao Mikołów)
2 miejsce – Bob Gunther
3 miejsce – Miloslav Husarik
 
Kata- seniorki stopnie uczniowskie
1 miejsce- Sandra Michno
2 miejsce -Dada Balkova
3 miejsce – Natalia Południak
 
Kata- seniorzy stopniemistrzowskie
1 miejsce- Szalay Lubomir
2 miejsce – Winicjusz Nowak (Kong Sao Mikołów)
3 miejsce – Garii Osiedlevych
 
Kata- seniorki stopnie mistrzowskie
1 miejsce- Tamara Gaśparova
2 miejsce -Sabina Laćusova
3 miejsce – Katarzyna Lisowicz, Vira-Veronika Osiedlevych
 
Kata z bronią – juniorzy do lat 10
1 miejsce – Wojciech Szwacha
2 miejsce -Maksym Shumeiko
3 miejsce -Filip Walat
 
Kata z bronią – juniorzy do lat 12
1 miejsce – Dmytro Filaciuk
2 miejsce -Paweł Miechonski
3 miejsce – Artem Kolomiets
 
Kata z bronią – juniorzy do lat 16
1 miejsce – Daniel Tran
2 miejsce – Denis David Filipek
3 miejsce – Karoly Imre Toth
 
Kata z bronią – juniorki do lat 10
1 miejsce – Marta Federkiewicz
2 miejsce -Jagoda Bugala
3 miejsce -Paulina Włoczyk (Kong Sao Mikołów)
 
Kata z bronią – juniorki do lat 12
1 miejsce – Yelyzaveta Osiedlevych
2 miejsce – Nicola Psota
3 miejsce – Roxana Baljer
 
Kata z bronią – juniorki do lat 16
1 miejsce -Emilia Bulska (Kong Sao Mikołów)
2 miejsce – Saskia Seppelt
3 miejsce – Nikola Berkowska
 
Kata z bronią – seniorzy stopnie uczniowskie
1 miejsce – Mateusz Saternus
2 miejsce – Mateusz Leniart
3 miesjce – Bob Gunther
 
Kata z bronią – seniorzy stopnie mistrzowskie
1 miejsce – Winicjusz Nowak (Kong Sao Mikołów)
2 miejsce – Garii Osiedlevych
3 miesjce -Lubomir Szalay
 
Kata synchroniczne – dzieci do lat 10
1 miejsce – Marta Federkiewicz, Filip Walat, Kacper Ostrowski
2 miejsce – Magdalena Nocoń, Hanna Bausz, Matylda Klasik
3 miejsce – Adrianna Kmiotek, Izabela Szlęk, Judyta Szafran
 
Kata synchroniczne – juniorzy do lat 16
1 miejsce – Jurika Filip, Mikulaś Martin, Ślesarek Martin
2 miejsce – Marta Wołoszyn, Natalia Siwiarska, Wiktoria Siwiarska
3 miejsce – Paweł Miechoński, Jakub Szafran, Michał Miechoński
 
Kata synchroniczne – seniorzy
1 miejsce -Lubomir Szalay, GAśparova Tamara, LaCusova Sabina
2 miejsce -Chrenka Peter, Huśarik Miloslav, Śpisakova Laura
3 miejsce – Natalia Południak, Katarzyna Lisowicz, Kinga Salwa
 
Najlepszy technika kata wśród kobiet- Tamara Gaśparova
Najlepszy technik kata wśród mężczyzn – Lubomir Szalay
 
Walki semi-contact juniorzy do 45 kg
1 miejsce – Oleksandr Sholnyuk
2 miejsce – Patrik Krościen
3 miejsce – Igor Wiśniewski (Kong Sao Mikołów)
Walki semi-contact juniorzy do 50 kg
1 miejsce – Marcin Wacławczyk
2 miejsce – Michał Holona
 
Walki semi-contact juniorzy do 55 kg
1 miejsce – Mykyta Velycho
2 miejsce -Jan Vlaśek
3 miejsce – Maksymilian Podstawski
 
Walki semi-contact juniorzy do 60 kg
1 miejsce – Karol Imre Toth
2 miejsce – Patryk Lech (Kong Sao Mikołów)
3 miejsce – Bartosz Skoczykłoda (Kong Sao Mikołów)
 
Walki semi-contact juniorzy + 60 kg
1 miejsce – Valerii Katurna
2 miejsce – Arkadiusz Małek
 
Walki semi-contact juniorki do 45 kg
1 miejsce – Yelyzaveta Osiedlevych
2 miejsce – Aleksandra Masterlak
3 miejsce – Roxana Baljer
 
Walki semi-contact juniorki do 50 kg
1 miejsce – Jessika Psota
2 miejsce -Emilia Bulska (Kong Sao Mikołów)
3 miejsce – Saskia Seppelt
 
Walki semi-contact juniorki do 60 kg
1 miejsce – Anna Hrytsak
2 miejsce – Wiktoria Biernacka (Kong Sao Mikołów)
3 miejsce – Diana Slobodian
 
Walki semi-contact seniorzy do 65 kg
1 miejsce – Patryk Urban
2 miejsce – Marcin Skoczykłoda (Kong Sao Mikołów)
3 miejsce -Michał Gryszkiewicz
 
Walki semi-contact seniorzy do 70 kg
1 miejsce – Kamil Solecki
2 miejsce -Eric Hellriegel
3 miejsce -Jan Petrek
 
Walki semi-contact seniorzy do 75 kg
1 miejsce – Artur Fojcik (Kong Sao Mikołów)
2 miejsce -Daniel Żukowski
3 miejsce – Winicjusz Nowak (Kong Sao Mikołów)
 
Walki semi-contact seniorzy do 80 kg
1 miejsce – Daniel Strzemiński
2 miejsce – Dawid Kajdy
3 miejsce – Marek Gwóźdź
 
Walki semi-contact seniorzy do 90 kg
1 miejsce -Marek Tarabura
2 miejsce -Mateusz Sitek
3 miejsce – Krystian Gralewski
 
Walki semi-contact seniorzy + 90 kg
1 miejsce – Garii Osiedlevych
2 miejsce -Sebastian Karkoszka
3 miejsce – Igor Dechnik
 
Walki semi-contact seniorki do 55 kg
1 miejsce – Sandra Michno
2 miejsce – Katarzyna Lisowska
 
Walki semi-contact seniorzy do 65 kg
1 miejsce – Vira-Veronika Osiedlevych
2 miejsce – Magdalena Migas
3 miejsce – Bernadeta Migas
 
Najlepszy technik w walkach semi-contact kobiet- Vira-Veronika Osiedlevych
Najlepszy technik w walkach semi-contact mężczyzn – Artur Fojcik (Kong Sao Mikołów)
 
Walki mix-kumite chłopcy do 25 kg
1 miejsce – Jakub Wiśniewski (Kong Sao Mikołów)
2 miejsce – Karol Laska
 
Walki mix-kumite chłopcy do 30 kg
1 miejsce – Paweł Miechoński
2 miejsce – Maksym Shumeiko
3 miejsce – Oskar Lech (Kong Sao Mikołów)
 
Walki mix-kumite chłopcy do 35 kg
1 miejsce – Filip Siorek
2 miejsce – Michał Gajda
3 miejsce – Adam Richter (Kong Sao Mikołów)
 
Walki mix-kumite chłopcy do 40 kg
1 miejsce – Szymon Staszkiewicz
2 miejsce – Dmytro Filiaciuk
3 miejsce – Jakub Burak
 
Walki mix-kumite chłopcy + 40 kg
1 miejsce – Kacper Ostrowski
2 miejsce – Artem Kolomiets
3 miejsce – Paweł Koniczek
 
Walki mix-kumite juniorzy do 45 kg
1 miejsce – Igor Wiśniewski (Kong Sao Mikołów)
2 miejsce -Oleksandr Shkolnyk
3 miejsce – Patryk Krościen
 
Walki mix-kumite juniorzy do 55 kg
1 miejsce – Mykyta Velychko
2 miejsce – Kamil Włoczyk (Kong Sao Mikołów)
3 miejsce – Levente Toth
 
Walki mix-kumite juniorzy do 60 kg
1 miejsce – Karoly Imre Toth
2 miejsce – Bartosz Skoczykłoda (Kong Sao Mikołów)
3 miejsce – Tamas Petroci
 
Walki mix-kumite juniorzy + 65 kg
1 miejsce -Arkadiusz Małek
2 miejsce -Michał Oleksiewicz
3 miejsce – Valerii Katurha
 
Walki mix-kumite dziewczynki do 30 kg
1 miejsce – Oliwia Chojnacka (Kong Sao Mikołów)
2 miejsce -Martyna Włoczyk (Kong Sao Mikołów)
3 miejsce – Adrianna Kmiotek
 
Walki mix-kumite dziewczynki do 35 kg
1 miejsce -Matylda Klasik
2 miejsce – Justyna Filarska
3 miejsce -Wiktoria Zarembska
 
Walki mix-kumite juniorki do 45 kg
1 miejsce – Aleksandra Masternak
2 miejsce – Roxana Baljer
3 miejsce – Yelyzaveta Osiedlevych
 
Walki mix-kumite juniorki do 50 kg
1 miejsce – Oliwia Staszkiewicz
2 miejsce – Emilia Bulska (Kong Sao Mikołów)
 
Walki mix-kumite juniorki do 60 kg
1 miejsce – Alicja Kalina
2 miejsce – Wiktoria Biernacka (Kong Sao Mikołów)
3 miejsce – Diana Slobodian
 
Walki mix-kumite seniorzy do 65 kg
1 miejsce – Marcin Hadaś (Kong Sao Mikołów)
2 miejsce – Markus Ciesielski (Kong Sao Mikołów)
3 miejsce – Patryk Urban
 
Walki mix-kumite seniorzy do 70 kg
1 miejsce – Artur Fojcik (Kong Sao Mikołów)
2 miejsce – Eric Hellriegel
3 miejsce – Jakub Sokół (Kong Sao Mikołów)
 
Walki mix-kumite seniorzy do 75 kg
1 miejsce – Winicjusz Nowak (Kong Sao Mikołów)
2 miejsce – Bartosz Machnia
 
Walki mix-kumite seniorzy do 80 kg
1 miejsce – Dawid Kajdy
2 miejsce – Zbigniew Wyszyński
3 miejsce – David Kozel
 
Walki mix-kumite seniorzy do 90 kg
1 miejsce – Marek Tarabura
2 miejsce – Krystian Garlewski
 
Walki mix-kumite seniorzy + 90 kg
1 miejsce – Rafał Gliwka
2 miejsce – Igor Dechnik
 
Walki mix-kumite seniorki
1 miejsce – Vira-Veronika Osiedlevych
2 miejsce – Weronika Wycisło
 
Najlepszy technik mix-kumite wśrod kobiet – Alicja Kalina
Najlepszy technik mix-kumite wśród mężczyzn – Marek Tarabura
 
Walki K-1 do 63 kg
1 miejsce – Petrek Jan
2 miejsce – David Polak
3 miejsce – Michał Gryszkiewicz
 
Walki K-1 do 75 kg
1 miejsce – Dominik Gryszkiewicz
2 miejsce – Dawid Buczek
 
Walki K-1 do 77 kg
1 miejsce – Adam Kowalczyk, Roman Marek
 
Walki K-1 do 91 kg
1 miejsce – Sebastian Polczyk
2 miejsce – Damian Carbol
3 miejsce – Piotr Grabowski
 
Walki MMA (Open combat) do 65 kg
1 miejsce – Marcin Hadaś (Kong Sao Mikołów)
2 miejsce – David Polak
3 miejsce – Sebastian Gajda
 
Walki MMA (Open combat) do 70 kg
1 miejsce – Michał Oprządek
2 miejsce – Artur Fojcik (Kong Sao Mikołów)
 
Walki MMA (Open combat) do 77 kg
1 miejsce – Patryk Grzemski
2 miejsce – Damian Seweryn
 
Walki MMA (Open combat) do 83 kg
1 miejsce – Wojciech Firla (Kong Sao Mikołów)
2 miejsce – Mateusz Sienko
 
Walki MMA (Open combat)+ 91 kg
1 miejsce – Felfoldi Szablocs
2 miejsce – Wojciech Firla (Kong Sao Mikołów)
 
Najlepszy technik w walkach MMA – Marcin Hadaś (Kong Sao Mikołów)
 
źródło: www.kongsao.pl