Logo BIP
Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

Mistrzowie białego Orlika 2017 – podsumowanie eliminacje

łyżwy 3Kolejny już raz na sztucznym lodowisku OR Planty 20 lutego br. odbyły się zawody łyżwiarskie dla uczniów szkół podstawowych powiatu mikołowskiego. W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się drużyna z SP 3 Mikołów – łyżwiarki z Trójki zajęły indywidualnie pierwsze cztery miejsca. Złoty medal zdobyła Julia Wójcik, srebrny Dominika Bańczyk, brązowy Agata Wesołowska, a czwarty wynik uzyskała trzecioklasistka Madzia Wójcik. Drużynowo  za Trójką znalazły się reprezentacje SP 4 Mikołów i SP 1 Łaziska. Chłopcy z SP 1 Łaziska zajęli 1 miejsce, drugie SP 3 Mikołów, a na trzecim debiutująca w zawodach międzyszkolnych prywatna szkoła Dual w Mikołowie. Indywidualnie wygrał Arkadiusz KopaSP 1 łaziska, srebrny medal zdobył Rafał WiniarskiSP 4 Kamionka, a trzecie miejsce zdobył Aleksander HachołDual Mikołów.

Tego samego dnia w ramach zajęć „Pierwsze kroki na lodzie” odbyły się kwalifikacje do ogólnopolskiego finału łyżwiarskiego toru przeszkód pt.  „Mistrzowie Białego Orlika”. Rozgrywany po raz piąty finał ten odbędzie się 2 marca br.  na Stadionie NarodowymWarszawie. Złote medale zdobyli: Julia WójcikRafał Winiarski, srebrne: Aleksandra WiniarskaDawid Brandys, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się: Dominika BańczykMateusz Trzensiok. Trzymamy kciuki za mikołowską sztafetę w Warszawie i udany występ dziewcząt z Trójki w finale wojewódzkim  jazdy szybkiej w Jastrzębiu!