Logo BIP
Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

Mistrzostwa Śląska w biegach przełajowych – podsumowanie

biegi przełajowe 2W ubiegłą sobotę tj. 4 marca br. w Mysłowicach odbyły się Mistrzostwa Śląska w biegach przełajowych. Bieg odbył się ze startu wspólnego, na grząskim terenie oraz wydłużonym dystansie. Dodatkowym utrudnieniem była także bardzo duża ilość startujących zawodników. Reprezentanci naszego miasta spisali się rewelacyjnie, zdobywając aż 4 medale!

Pierwszy z nich zdobyła Oliwia Porwolik w biegu na 600m wygrywając z o rok starszymi od niej koleżankami. W kolejnym biegu – 600m chłopców młodszych najlepszy okazał się Kuba Dutkiewicz, a tuż za nim uplasował się Maciej Kalisz. Złoto w biegu na 1000m zdobyła Bernadeta Porwolik wbiegając na metę z ogromną 8-sekundową przewagą nad następną zawodniczką. Bardzo dobry rezultat osiągnęła także Magdalena Słomska, która zajęła V-mce przegrywając setne sekundy o podium. W pierwszej XV MŚ znaleźli sie także Elżbieta Dylla -VI miejsce- kat junior, Oliwier Borowski X miejsce-kat. dziecko starsze oraz Hanna Dec– XI-mce kat. dziecko starsze. Serdecznie gratulujemy!