Logo BIP
Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

Mistrzowie Białego Orlika 2017 – złoto dla Mikołowa!

Mistrzowie Białego Orlika 2V Ogólnopolski Turniej Mistrzowie Białego Orlika odbył się 2 marca br. na Stadionie NarodowymWarszawie. Ogromny sukces odniosła reprezentacja Mikołowa, która w gronie 24 zespołów łyżwiarskich zajęła I miejscePolsce. Wyścigi sztafet wymagały zaprezentowania dużych umiejętności jazdy na łyżwach i połączenia szybkości z precyzją.

Nasza zwycięska sztafeta w składzie: Aleksander Hachoł (ZSP Dual), Aleksandra i Rafał Winiarscy (SP 4), Dominika BańczykJulia Wójcik (obie SP 3 Mikołów), wygrała wszystkie 5 wyścigów, w finale pokonując drużynę z Oleśnicy. Drugi mikołowski zespół w składzie: Magdalena Wójcik, Mateusz Trzensiok, Łucja Myszor, Agata Wesołowska (wszyscy SP 3 Mikołów), Zofia Wiśniowska (SP 11) i Dawid Brandys (SP 5) zajął X miejsce. Mikołowskich łyżwiarzy przygotowali: Cezary KarbowskiAgnieszka Michalska. Serdecznie gratulujemy!