Logo MOSiR Mikołów
Logo BIP
Logo Mikołów Ogród Życia
Logo Mikołów Ogród Życia

SPORT WYCHOWUJE WYRABIA CHARAKTER

Mistrzowie Białego Orlika 2020

We wtorek tj. 3 marca br. na PGE Narodowy w Warszawie  w ramach projektu Zimowy Narodowy odbył się VIII Ogólnopolski Turniej “Mistrzowie Białego Orlika”. Najlepszym zespołem z 21 zespołów z całej Polski okazała się Reprezentacja Mikołowa. Zawody polegały na rywalizacji pięcioosobowych drużyn  w pokonaniu jak najszybciej testu sprawnościowego (tor przeszkód), zawierającego podstawowe elementy jazdy na łyżwach: jazda w przód, jazda po łuku, zatrzymanie, balans ciałem, utrzymanie równowagi. W tym roku najlepsi okazali się zawodnicy z naszego miasta, natomiast na niższym stopniu podium uplasowała się ekipa Orły Oleśnica, a trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Mińska Mazowieckiego. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom osiągniętego wyniku!